+38 044 599 09 79

Леся Бобик

HR Business Partnership Director компанії SoftServe (Львів)

У Лесі 17 років стажу в HR. 15 років працює у компанії SoftServe, 10 з них очолює HR-команди, у яких від 5 до 150 людей. 

Ініціаціювала та запускала з нуля такі HR-функції, як Recruiting, HR Marketing, Talent Management, Global Mobility Program, Compensation & Benefits Management. HR-проекти Лесі Бобик неодноразово були номінантами премії HR Brand і отримували високе визнання. Упродовж минулих кількох років компанія SoftServe займає лідируючі позиції як «Кращий роботодавець України» протягом останніх років.

Леся упевнена, що HR має випереджати завтрашні потреби компанії, лише тоді можна говорити про HR-партнерство у бізнесі. Кроки дуже прості: допомагати компанії трансформувати дефіцит у потреби, потреби – у запити, а запити – у рішення. Інакше HR-функція перетворюється на службу невідкладної допомоги, яка нашвидкуруч накладає бинти рішень на болючі місця. Також Леся переконана, що HR-організація в бізнесі відповідає лише за те, за що готові взяти на себе відповідальність HR-лідери та їхні команди.

Нині Леся Бобик працює на посаді HRBP Director у компанії SoftServe. Є HRBP для Senior Leaders (EVP, SVP, VP), розвиває HRBP-команди та HRBP-сервіси для керівників компанії. Також є HR-консультантом, ментором, тренером, фасилітатором, організаційним коучем (WAPP).


«Big data і штучний інтелект в HR-стартапі від SoftServe: як спрогнозувати ризик звільнення заздалегідь»

За минулі кілька років компанія SoftServe значно зміцнила свої позиції. Проте висока швидкість розвитку призвела до нестабільності та невизначеності, що відбилося на роботі співробітників.

Тож для компанії вкрай важливо знизити відсоток небажаних відставок і звільнень. Найкращий спосіб зробити це – передбачити ризики, виявити чинники, які змушують співробітників SoftServe шукати нові робочі місця і діяти активно, щоб поліпшити ситуацію.

Для цього SoftServe використовує інструмент прогнозування Apollo – це потужна інструкція для менеджерів та HRBP з визначення ризиків звільнень і способів з їх ефективного усунення. Раніше в SoftServe могли аналізувати рівень плинності кадрів ретроспективно та аналізувати задоволеність співробітників станом натепер, але завдяки Apollo в компанії отримали уявлення про майбутнє співробітника у команді. Поєднання трьох перспектив дає можливість синхронізувати стратегії управління талантами з тим, що дійсно важливо для співробітників і бізнесу.